FREE SHIPPING ON ORDERS OVER 450,00 zł

Your cart

Your cart is empty

Come diventare barista: i corsi da frequentare e i consigli per intraprendere questa professione

Jak zostać barmanem: kursy do uczestnictwa i porady, aby rozpocząć ten zawód

Praca w barze wymaga wielu umiejętności i doświadczenia: nie improwimy baristów, jak wspomnieliśmy kilka razy w innych artykułach poświęconych światu za ladą.

Wyodrębnić espresso doskonale wykonane, A Cappuccino, lub jakiekolwiek inne przygotowania, musimy ćwiczyć, znać oprzyrządowanie i mieć podstawy teoretyczne.

Dzisiaj razem zobaczymy Jak zostać barmanami I jakie są ścieżki do nauki podstaw tej pracy, identyfikując również różnice między różnymi liczbami profesjonalnymi, które możemy znaleźć w barze.

Barman, barman i barman: Jakie są różnice?

Chociaż wiele się myli, umiejętności zawodowe barman, Barman i barman nie są tym samym.

Pierwszy w rzeczywistości zajmuje się przygotowywaniem i serwowaniem produktów kawiarni oraz wszystkich typowych przygotowań pokoju otwarte w ciągu dnia.

Dziś często używamy tego terminu jako jego analogu barman, który jednak wskazuje na tych, którzy przygotowują koktajle i napoje (alkoholik i inny), podawane przez Aperitif Houns.

. barmanWreszcie wskazuje na liczbę, która dotyczy miejsca, które „trzyma” pasek.

Mówi się, że może to być zarówno specjalista koktajli, jak i kawiarnia, a jeśli jest w stanie wykonywać akrobatyki z okularami, shakerami i innymi przedmiotami Flair Bartender.

Każda z tych postaci może działać w różnych pokojach: od klasycznego baru kawiarni po miejsca przeznaczone do rozrywki, takie jak kino, które mają dedykowany zakątek.

Jak zostać barmanem: jaką profesjonalną ścieżkę wybrać?

Zawód barmana wymaga wielka pasja, a także dobre umiejętności komunikacyjne.

Jak wiemy, w rzeczywistości osoby za ladą nie tylko przygotowują się i serwują kawę, ale także muszą być w stanie nawiązać dobre relacje z klientami, z rozmową, która bawi nadejście, nie będąc nachalnym.

Popijaj filiżankę cappuccino, herbaty lub innego napoju reprezentują sposób na przerwę i zabawne relacje, nie tylko z ludźmi, których jesteśmy w firmie, ale także z tymi, którzy pracują w miejscach, w których uczestniczymy.

Oprócz niezwykłych umiejętności społecznych, ta praca potrzebuje Solidne teoretyczne i praktyczne podstawy: W tym celu jest wiele kursy zostania barmanem lub barmanem.

Wielu dokonuje tego wyboru po ukończeniu szkoły hotelowej, która oferuje wyspecjalizowane trasy dla operatorów pokoju i barów.

Jednak uczęszczanie do hotelu nie stanowi istotnego wymogu rozpoczęcia zawodu.

Istnieć Kursy specjalistyczne zorganizowane na poziomie regionalnym i prowincjonalnym, ogólnie trwające sześć lub dwanaście miesięcy, dla różnych grup wiekowych i przeznaczonych zarówno dla osób zatrudnionych, jak i młodych i bezrobotnych.

Możesz także skontaktować się ze stowarzyszeniami i federacją w sektorze, takich jak Fipe (włoska federacja ćwiczeń publicznych).

To są ja kursy przygotowujące o różnych poziomach, takich jak promowane przez LaboratoriumEspresso Zecchini Philicors, przeznaczone dla profesjonalistów w sektorze i którzy obejmują od kreatywnej kawiarni do Sztuka mleczna, od alternatywnych metod ekstrakcji po kurs, aby stać się degustentami ekspertów.

Z drugiej strony ci, którzy chcą być barmanemWłoskie stowarzyszenie podatkowe i wsparcia (Aibes) i w Włoska Federacja Barman (BUJDA).

Dla osób zainteresowanych technikami akrobatycznymi, wreszcie nazwa, o której warto wiedzieć Flair Academy of Milan, szkoła akredytowana przez region Lombardii, który wydaje ważne certyfikaty na poziomie europejskim.

Doświadczenia we Włoszech i za granicą jako barman

Pasja i umiejętności nabyte podczas szkolenia są zakończone Doświadczenie zawodowe w barze: Kiedy podążasz drogą, aby zostać barmana, w rzeczywistości konieczne jest wsparcie pola na polu.

Wiele kursów oferuje również możliwość przeprowadzenia okresu stażu, zarówno we Włoszech, jak i za granicą, ale z czasem są to ograniczone okresy, które same nie są wystarczające do ukończenia profesjonalnego przygotowania.

Jak zostać barmanem: niezbędne wymagania

Jak już pamiętaliśmy, aby zostać barmanem, nie jest konieczne posiadanie dyplomu w instytucie hotelowym, ponieważ nadal możesz uzyskać kwalifikacje, uczestnicząc w specjalistycznym i uznanym kursie.

Aby pracować w kasie bar, konieczne jest również zdanie egzaminu przydatności do administracji żywności i napojów (na podstawie przepisów prawa z dnia 25 sierpnia 1991 r., N. 287): do przyjęcia, dyplom jest wymagany wysoki Szkoła lub stopień lub doświadczenie co najmniej dwa lata w barze lub restauracji.

Czy znasz niezbędne wymagania i ścieżki, aby zostać barmanem?

Previous post
Next post

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published