FREE SHIPPING ON ORDERS OVER 450,00 zł

Your cart

Your cart is empty

Come utilizzare il caffè avanzato: idee anti-spreco

Jak korzystać z zaawansowanej kawy: pomysły na anty-pirereco

Rozmawialiśmy już o tym, jak Ponowne wykorzystanie funduszy na kawę: reszty mokaW rzeczywistości są one przydatne do czyszczenia doniczek i patelni, ale także do pielęgnacji ciała.

Często jednak może się zdarzyć, że sam napój nie jest całkowicie spożywany, w tym przypadku, w tym przypadku, Jak możemy korzystać z zaawansowanej kawy?

Dzisiaj chcemy dać ci kilka sugestii, aby go odpowiednio zachować i nie marnować go, używając go w przygotowaniach, takich jak desery i likiery, lub do czyszczenia pieców kuchennych.

Jak zachować zaawansowaną kawę

Przygotowałeś kawę z moka I czy to trochę awansowało?

Jeśli chcesz go ponownie wykorzystać, musisz go usunąć z ekspresu do kawy, gdy już nie gotuje się i umieścić w szklanym pojemniku; Z drugiej strony metal i plastik mogą wpływać na ich smak.

Oczywiście najlepszym sposobem na cieszenie się aromatem pełnym tego napoju jest spożywanie go, gdy został on właśnie przygotowany, ponieważ właściwości organoleptyczne są tracone z czasem z powodu utleniania.

Jednak kawa może być przechowywana w lodówce przez 2 lub 3 dni maksimum, bardzo zamknięte w jednym szklana butelka.

Możliwe jest również go zamrozić, jak zobaczymy w następnych sugestiach.

Użyj zaawansowanej kawy: chciwe pomysły na deser

Możemy wspomnieć co najmniej sto przepisów, które obejmują kawę wśród składników, z tiramisu na panna Cotta, z tarta do lody.

Jest coś dla wszystkich chciwych!

Dobra, świetna wiadomość jest taka, że ​​kiedy zdasz sobie sprawę, że jest to zaawansowane kawę, nie trzeba go wyrzucić, ale możesz skorzystać z okazji, aby przygotować deser i rozpieszczać się słodką przerwą lub oryginalnym końcem posiłku.

Inny pomysł?

Jeśli masz kilka zaawansowanych filiżanek kawy, ja ciasteczka Są idealnym wyborem: ciasta krótkiego, czekoladowe cantucci, bez masła lub bez jaj, te 4 przepisy mają się wypróbować.

Z ilością wyższej kawy (3-4 filiżanek) możesz jednak przygotować sernik, świetny klasyk, który nigdy nie męczy się do ostatniego okruchy. Wreszcie, oto cztery warianty Kawa ciasta, w tym wersja bez gotowania.

Kostki z zaawansowaną kawą

Jak już wspomniano, możesz zatrzymać kawę, która nie została spożywana w zamrażarce.

Przydatnym pomysłem może być przygotowanie kostek lodu za pomocą odpowiednich pojemników, które mogą służyć Odśwież i smak napojów warzywnych Jak mleko owsiane lub mleko migdałowe, ale także to samo mleko krowie lub likier kawy, o którym wkrótce porozmawiamy.

Czy kiedykolwiek próbowałeś?

Użyj zaawansowanej kawy, aby przygotować likierki

A ty też kochasz Przygotuj likiery w domu, Aby cieszyć się w towarzystwie lub dać najbliższym przyjaciołom, możesz sprawić, że skorzystasz z zaawansowanej kawy.

Nie jest też konieczne być większą ilością niż ta niezbędna do deserów, ale zawsze możesz przygotować więcej na dodanie: tutaj możesz znaleźć tutaj 3 przepisy z czego będziesz entuzjastycznie, dla klasycznego likieru, jednego z kawą i czekoladą oraz śmietaną.

Jaki jest Twój ulubiony?

Świeży makaron kawy

Czy kiedykolwiek próbowałeś Świeży makaron kawy?

Istnieje kilka przepisów, niektóre przewidują stosowanie proszku do kawy, inne już wyodrębnione.

W naszym artykule oboje je znajdują: jeśli zamiast moka Użyj maszyny z espresso I masz zaawansowaną kawę, na przykład możesz spróbować swoich sił podczas przygotowania fettuccine, aby przyprawić cukinię i krewetki (lub innymi składnikami, które dobrze łączą się z kawą).

Pomysł do eksperymentowania, nie sądzisz?

Użyj zaawansowanej kawy do czyszczenia

Fundusze są idealne jako nawóz i usuwają niektóre owady, ale także zaawansowana kawa pozwala na praktyczne zastosowania.

W rzeczywistości napój ma jeden forte Zdolność ścierna i odtłuszczania, i nie jest to agresywne, ponieważ niektóre detergenty chemiczne, które przy długotrwałym użyciu mogą uszkodzić bardzo delikatne powierzchnie.

Użyj zaawansowanej kawy, aby usunąć inkrustacje na kuchence, na przykład: po kilku minutach, za pomocą czystej szmatki, możesz łatwo usunąć brud.

Czy masz inne wskazówki dotyczące ponownego wykorzystania zaawansowanej kawy?

Powiedz mi w komentarzach.

Previous post
Next post

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published