FREE SHIPPING ON ORDERS OVER 450,00 zł

Your cart

Your cart is empty

Caffè Arabica e Robusta, caratteristiche e differenze tra le due varietà

Kawa Arabica i solidne, cechy i różnice między dwiema odmianami

Jak zdarza się wiele roślin, które nie rosną na naszych szerokościach geograficznych, nawet ta, z której otrzymuje się kawa, nie jest uprawą, na której wszyscy są przygotowani.

W rzeczywistości nawet najbardziej wierni konsumenci i miłośnicy tego napoju niekoniecznie są znani, że szczegółowo ich wygląd i cechy, a tym bardziej różnice między jednym gatunkiem a drugim.

Dzisiaj pogłębimy ten aspekt, mówiąc o dwóch najczęstszych odmian kawy,Arabica I solidne, a następnie odkryj, ile rodzajów zielonej kawy istnieje.

RozwijaćArabica i solidny

Gatunki te mają pewne cechy, które różnicują je w uprawie: po pierwsze, wymagają bardzo różnych środowisk wzrostowych.

Chociaż oba nie dostosowują się do zimnych klimatów, roślina kawy Arabica jest mniej odporny I wymaga szczególnej uwagi; Podlega atakowi pasożytów i grzybów, cierpi na stres klimatyczny, forte wilgotność i wysoka temperatura.

Idealnym klimatem do jego uprawy jest duża wysokość, od 1000 do 2500 metrów.

Solidne, jednak wytrwałe i elastyczne, stają się bujne od 200 do 800 metrów, dzięki jego odporności na wysokie temperatury, wilgotność i ataki owadów.

Kawa Arabica I solidne: Jakie są główne różnice?

Zacznijmy od wyglądu ziarna: żeArabica jest wydłużony, z falistą bruzdą w środku; Kolor jest mniej lub bardziej intensywny zielony, z lekko niebieskimi odcieniami.

Tam Silny, Zamiast, ma bardziej zaokrągloną fasolę, z prostą bruzdą i jest jasnozielona z odcieniami, od brązu do szarej, w zależności od pochodzenia kawy.

Ponadto, wśród najważniejszych różnic, znajdujemy roczną wydajność, która w przypadku solidnego jest wyraźnie wyższa niżArabica (4000 kg na hektar w stosunku do 1500-3000 kg).

Wreszcie zawartość kofeiny jest mniejsza wArabica, i to z tej odmiany kawa jak Monorigine Mexico Philicori Zecchini.

Arabica I solidne: cechy napoju

Charakterystyka kawy zależy nie tylko od gatunku, ale także od czynników takich jak przetwarzanie, jakość, pochodzenie geograficzne i pieczenie.

Jednak śledząc Profil aromatyczny zArabica I pojawiają się solidne, wrażliwe różnice.

Pierwszy w rzeczywistości jest bardzo pachnący, słodki, lekko kwaśny, z lekkim kremem z orzechów laskowych.

Drugi, z drugiej strony, ma bardziej wyraźną nutę niż gorzka: kawa jest mniej złożona i bardziej uporządkowana, z brązowym kremem.

Zielona kawa: ile typów istnieje?

Do tej pory poradziliśmy sobie z różnicami między tymi dwoma gatunkami Arabica Jest to solidne, ale rodzaje kawy różnią się również w zależności od metod przetwarzania drrupów.

Zobaczmy, kim oni są.

 L 'Arabica myć się Wskazuje zieloną kawę przygotowaną przez wilgotną ulicę. Aromaty są owocowe i kwiatowe, powiązane z smakiem kwasu.

Kolor jest zielony/niebieski.

 L 'Arabica naturalny Jest to kawa przygotowana z naturalną metodą: suszone są na słońcu, przed ekstrakcją ziarna.

Owocowe nuty są bardziej tłumione niż poprzedni typ, a aromat w filiżance jest gęsty, trwałym, z nutami miodu i przypraw.

● PrzetwarzanieArabica pół-lad Umożliwia suszenie bez fermentacji wiśni: kawa jest jednolita w pieczeniu, pełna i słodka w filiżance.

 Solidne umyte Jest przygotowywany przez wilgotną ulicę.

Jego kolorystyka jest żółta/zielona, ​​w filiżance jest miękka i nadaje się do mieszanki dla Kawa espresso.

 Naturalny solidny Nie wymaga opracowania metod przetwarzania i z tego powodu jest typowy dla krajów o zmniejszonych umiejętnościach ekonomicznych.

Ten typ, uprawiany w Afryce, Azji Południowo-Wschodniej i Wietnamie, ma wielkie ciało, ale w zależności od miejsca pochodzenia stanowi różnice w nutach napoju.

● Aby uzyskać Solidny odlot Fasola jest umieszczana w pojemniku z wodą, która po zamknięciu jest obracana na sobie.

Powoduje to wcieranie, które oczyszcza powierzchnię kawy, eliminując srebrną folię i wszelkie inne pozostałości.

Przetwarzanie to nie powoduje żadnych dowodów aromatycznych, ale sprawia, że ​​ziarno jest bardziej neutralne i czyste, a zatem jest idealne do mieszanki, która poprawia jego kremowość.

 Monsoned Jest to bardzo szczególna indyjska kawa, urodzona prawie przypadkiem w czasie, gdy statki towarowe zajęły kilka miesięcy do Europy z Azji.

Podczas podróży kawa odbywała się w trzymaniu i podniesiona, aby zapobiec jej formowaniu. Powietrze pełne wilgotności, sól, bryza oceaniczna zmodyfikowała swój smak i kolor.

Jednak gdy kanał Sueski został otwarty, a statki zaczęły być pary, wynik był zupełnie inną kawą: z tego powodu uważano, że powielono ten wpływ na ziemię zatrzymującą, odtwarzając warunki transportu drogą morską.

Dziś w Indiach, w porze deszczowej, Proces jest odtwarzany w fabrykach: Suszone ziarna są ułożone w warstwach 15 cm wewnątrz struktur otwartych po bokach, chronionych baldachimem, w celu wchłaniania wilgotności środowiska.

Kawa jest następnie umieszczana w torbach z juty, przechowywana ułożona i nadal wystawiana na słonawe powietrze. Proces smaku trwa od trzech do czterech miesięcy, podczas którego osłabiona kwasowość, fasola nabiera koloru słomy i typowego smaku w zależności od pochodzenia.

Previous post
Next post

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published